Zasiłek pogrzebowy

Zasiłek pogrzebowy od dnia 01.03.2011 r. wynosi 4000,00 zł. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w naszej firmie istnieje możliwość wypłacenia zasiłku pogrzebowego od ręki po rozliczeniu należności w stosunku do naszej firmy. Nie pobieramy żadnych prowizji, a kwota zasiłku jest taka sama jak w przypadku osobistego stawiennictwa w ZUS.

Możliwości rozliczenia z naszą firmą:

 • Rozliczenia gotówkowe.
 • Wypłata zasiłku pogrzebowego "od ręki" w naszej firmie.

Dokumenty potrzebne do załatwienia zasiłku pogrzebowego ZUS / KRUS:

 • akt zgonu
 • odcinek renty lub emerytury ewentualnie książeczka rencisty
 • rachunek za trumnę (wystawiony przez zakład pogrzebowy)

Kończąc chcielibyśmy podkreślić, iż jeżeli Państwo zdecydujecie się na skorzystanie z naszych usług, spotkacie się z wszelką pomocą w jednej z najcięższych chwil naszego życia jaką jest śmierć bliskiej osoby, a za niską cenę uzyskacie kompleksowe usługi pogrzebowe.

Poradnik

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu.

Należy udać się na oddział do szpitala po kartę zgonu. Osoba zmarła pozostaje w prosektorium do dnia pogrzebu. W dniu pogrzebu umawiamy się z rodziną na identyfikację zwłok i przewozimy do kościoła lub kaplicy w zależności gdzie odprawiana będzie ceremonia pogrzebowa. Odbiór ciała z miejsca zgonu przez jakąkolwiek firmę pogrzebową nie stanowi żadnego zobowiązania do dalszego korzystania z usług tej firmy.

Jeżeli zgon nastąpił w domu

Należy wezwać pogotowie ratunkowe by stwierdziło zgon i wypisało tzw. kartę zgonu (karta zgonu jest potrzebna do wystawienia aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego). Jeżeli pogotowie nie wystawi karty zgonu musimy zgłosić się do lekarza rodzinnego gdzie osoba zmarła się leczyła. Jeżeli zgon nastąpił w domu wystarczy zadzwonić do naszej firmy wówczas odbierzemy osobę zmarłą i przewieziemy do domu pogrzebowego gdzie zostanie przygotowana do ceremonii pogrzebowej.

Od czego zacząć?

 1. Po otrzymaniu karty zgonu udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego Miasta w którym nastąpił zgon, gdzie otrzymamy bezpłatnie 3 akty zgonu oraz 1 część z karty zgonu, która jest opieczętowana przez USC (potrzebna jest ona do przedstawienia administracji cmentarza w celu dokonania pochówku).
  Dokumenty potrzebne do załatwienia aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego:
  • karta zgonu
  • dowód osobisty osoby zmarłej
  • dowód osobisty współmałżonka (jeśli współmałżonek istnieje)
 2. Następnie udajemy się do Domu Pogrzebowego "SACRUM" w celu załatwienia wszelkich formalności. Wspólnie z Państwem ustalimy wszystkie szczegóły dotyczące pogrzebu oraz doradzimy przy wyborze trumny, urny.
 3. Jeżeli ceremonia pogrzebowa odprawiona będzie w nie swojej parafii, musimy udać się do księdza lub organisty, któremu podlega kościół lub kaplica, w której ma się odbyć ceremonia aby zarezerwować dzień i godzinę pogrzebu. Następnie udajemy się do swojej parafii powiadomić księdza o terminie pogrzebu.
 4. Kolejnym krokiem będzie udanie się do administracji cmentarza w celu wyznaczenia miejsca pochówku, tę czynność można również zlecić nam udzielając specjalnego upoważniania.
 5. Po uzgodnieniu terminu i godziny pogrzebu wracamy do Domu Pogrzebowego "SACRUM" w celu załatwienia dalszych formalności i odebrania nekrologów.